Hermanstadt a câștigat sâmbătă al cincilea meci consecutiv, 2-0 cu Viitorul Ulmeni, și, profitând de remiza Comunei Recea cu Metalurgistul Cugir, s-a distanțat la 8 puncte de locul secund, însă are un joc un plus. Cele două goluri au venit în ultimele 20 de minute.

În fața a 700 de spectatori, echipa ”alb-roșie” a dominat jocul de ieri chiar dacă nu și-a creat mari ocazii de poartă. Primul gol a apărut în minutul 69 după o lovitură liberă executată de Daniel Tătar și fructificată de Cătălin Pîrvulescu. Scorul final a fost stabilit în prelungiri de către Radu Necșulescu după o fază creată de Petrișor Petrescu.

Vineri, 14 aprilie, Hermannstadt se deplasează la Reghin pentru meciul cu Avântul.