1În primul joc amical pentru cele două formații Silvatex și AS Bradu s-au întâlnit la Orlat sâmbătă, 20 august. La capătul unui meci echilibrat, echipele și-au împărțit și golurile, câte patru de fiecare.

Jocul a început sub dominarea oaspeților care au reușit deschiderea de scor în minutul 22. Ionuț a șutat de la 25 de metri sub bară. Egalarea a venit opt minute mai târziu după o eroare a Bradului la mijlocul terenului. Până la pauză jocul se echilibrează și nu mai sunt ocazii notabile.

În mitanul secund tot oaspeții sunt cei care înscriu primii. Cosmin Rotar profită de o respingere în față a portarului gazdă și din minutul 53 scorul devine 2-1 pentru AS Bradu. Un șut perfect de la 23 de metri scutură din nou plasa Orlatului în minutul 61, 3-1 pentru Bradu. Echipa Silvatexului are o evoluție excelentă între minutele 63 și 77 reușind să întoarcă rezultatul prin trei goluri consecutive. Ultimul cuvânt aparține tot brădenilor, Uțu egalează la patru în minutul 80 cu un lob peste portar.

sursă foto: Gheorghe Dinică, facebook – AS Bradu