Viitorul Șelimbăr a câștigat azi un nou meci în Liga a IV-a reușind de asemenea să-și mențină invincibilitatea în apărare. Trupa lui Nelu Luca s-a impus cu 5-0 (1-0) pe teren propriu în fața Voinței.

Defensiva ”alb-verzilor” a stat bine în teren prima treime din meci dar a cedat în minutul 32 când Pavel a marcat cu capul dintr-o centrare în 6 metri. 1-0 a fost scorul care s-a menținut și la pauză.

La 10 minute de la reluare, Best a punctat pentru 2-0 în urma unei acțiuni personale în care a driblat și portarul. Doar 3 minute mai târziu, Armenean înscrie pentru 3-0 iar Tănase și Corcoveanu au majorat diferența prin reușitele din minutele 71 și 72.

Viitorul Șelimbăr a depășit Măgura Cisnădie cu 3 puncte, cel puțin până la ora 16:00 când aceasta întâlnește AS Bradu, și se detașează de restul plutonului la 8 lungimi, după ce Unirea Miercurea Sibiului, ocupanta locului 3, a remizat, 2-2, cu Progresul Terezian.