Viitorul Șelimbăr a trecut pe prima poziție a Ligii a IV-a după victoria cu 4-0 în fața celor de la AS Bradu. Trupa lui Neluțu Luca a depășit la golaveraj Măgura Cisnădie, învingătoare în fața Agnitei cu 2-0.

Viitorul Șelimbăr reușește de la etapă la etapă o performanță deosebită în eșalonul patru. Defensiva de pe Seviș se menține intactă din prima etapă până azi, golaverajul fiind unul de invidiat 17-0, o medie de aproape 3 goluri marcate per meci și niciunul primit.

La Bradu, Mircea Risti a deschis scorul spre finalul primei reprize, în minutul 41, rezultat înregistrat și la pauză. În minutul 53, Medeșan a punctat pentru 2-0, Risti a realizat ”dubla” 7 minute mai târziu iar Mila a stabilit scorul final în minutul 71, 4-0 pentru ”alb-albaștri”.

AS Bradu – Viitorul Șelimbăr 0-4. Stadion: Bradu. Spectatori: 50. Timp: înnorat. Arbitri: Andrei Titii (Șura), Adrian Epure (Orlat), Adrian Drăgan (Sibiu). Observator: Eugen Muntean (Sibiu).