12244001_10201074244656024_1410144542_nCSU II Craiova a învins cu 3-0 Măgura Cisnădie, formație lipsită de aportul mai multor jucători de bază.  La pauză scorul a fost 0-0, însă după pauză experimentații jucători ai oltenilor au făcut diferența. Băluță, Herghelegiu și Mazarache au marcat pentru „studenți” în minutele 63, 74 și 77.

Trupa lui Nelu Luca a rezistat doar o repriză în „Bănie”, unde echipa gazdă a beneficiat de aportul mia multor jucători de la prima echipă: Straton, Iliev, Băluță, Bancu, Herghelegiu și Măzărache au venit de la prima echipă a oltenilor, iar acest lucru s-a văzut pe parcursul meciului, mai ales că Măgura nu a putut conta pe Daniel Tătar, accidentat și Radu Neguț, suspendat.

Iată cele două distribuții:

CS Universitatea II Craiova: Straton – Ghincea, Iliev, Ciocoteală, Drăghici – Băluță (’77, Căpățână), Armășelu (’60, Căle), Bancu, Petre (’55, Burlacu) – Hergheligiu (’77, Jurj), Mazarache.

Antrenor: Daniel Mogoșanu.

Măgura Cisnădie: Căbuz – Barbu, Natea, Vladu, Medeșan – R. Popa, Beza, Nasta (’62, Bobar), Stănică – Ad. Radu, Bobeș

Antrenor: Ioan Luca.

Cartonașe galbene: Mazarache, Burlacu (2) / Natea.

Au arbitrat: Nicolae Păsărin – Adrian Bogdan Banu, Adina Catrina. Observatori: Ioan Tudorică, Constantin Badea.

sursa foto: Sportuldoljean.ro