DSC_0457Într-o partidă amicală disputată în această dimineață, Măgura Cisnădie a obținut o nouă victorie în cadrul pregătirii de vară. Elevii lui Neluțu Luca au întors rezultatul după ce la pauză oaspeții erau în avantaj pe tabelă, 2-1.

Tabela s-a schimbat pentru prima dată în favoarea Rășinariului. Voina, lansat excelent singur spre poartă de Claudiu Gheorghe, a fructificat pentru 1-0. Cisnădia a egalat dar oaspeții au revenit în avantaj prin Claudiu Gheorghe care a înscris cu poarta goală.

După pauză, Cisnădia a întors rezultatul pe fondul schimbărilor în echipa Păltinișului în partea secundă.