FC Avrig a obținut în week-end o nouă victorie în seria a IV-a a Ligii a III-a care aduce mai multă liniște în tabăra ”alb-albaștrilor”. Echipa lui Ianc s-a impus cu 2-1 pe teren propriu în fața unei echipe din partea superioară, Crișul Chișineu Criș.

Ionuț Simion a deschis scorul în minutul 41 iar Marian Condrea l-a majorat la zece minute de la reluare. Oaspeții au marcat golul de onoare în minutul 73 prin Adrian Pit.

Avrigenii sunt acum pe locul 8 cu 28 de puncte, peste echipe cu buget net superior precum Unirea Alba Iulia sau CS Hunedoara. În etapa viitoare, avrigenii vor juca la Lugoj vineri, 22 martie, de la ora 15:00.