Șelimbărul a obținut o nouă victorie în Liga a IV-a, sâmbătă la Rășinari, 3-0 în fața Interstarului. Echipa lui Neluțu Luca a întâmpinat însă o rezistență bună din partea tinerilor jucători ai lui Liviu Petrușel și a spart gheața abia în minutul 63.

0-0 a fost scorul pauzei la Rășinari între cea mai tânără echipă a Ligii a IV-a, Interstar, cu o medie cu 17 ani, și liderul detașat al campionatului, Viitorul Șelimbăr. Defensiva ”roș-albastră” a rezistat alte 18 minute din partea secundă dar Medeșan a rupt echilibrul în minutul 63, 1-0 pentru Șelimbăr. Andrei Stoia a dublat avantajul în minutul 77 iar Gabriel Tănase a închis tabela la scor de forfait în minutul 85.

A fost a 23-a victorie a șelimbărenilor, matematic campioni ai Ligii a IV-a, din 25 de partide. În ultima rundă Viitorul va juca pe teren propriu, la Cisnădie, cu AS Copșa Mică, vineri, 7 iunie, de la ora 18:00.