JSport.ro

DSCN1692Sbsport.ro vă invită şi în acest week-end să ieşiţi din casă şi să urmăriţi evenimentele sportive din judeţul nostru direct de pe stadioane sau din sălile de sport. Vă oferim mai jos programul meciurilor şi competiţiilor care includ cluburi sau sportivi sibieni.

Week-end-ul 20-22 noiembrie începe cu meciul de liga a III-a, Măgura Cisnădie – Becicherecu Mic, astăzi de la ora 14.00. Sâmbătă şi duminică sunt programate meciurile fazei judeţene a Cupei României la fotbal în timp ce la baschet nu poate fi ratat derby-ul local Gaz Metan Mediaş – CSU Sibiu, meci la care şi-au anunţat prezenţa peste 100 de suporteri ai “galben-albaştrilor”.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Atât sâmbătă, cât şi duminică, de la 0ra 15.30, Promenada Mall gazduieşte o etapa a Campionatului Naţional de Powerlifting, o disciplină sportivă care se dezvoltă tot mai mult în România şi în oraşul Sibiu.

Vineri, 20 noiembrie

14:00: Măgura Cisnădie – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic, Liga a III-a; locație: Măgura din Cisnădie, intrare liberă.

Sâmbătă, 21 noiembrie

10:00: CS Tălmaciu – CS Sălişte, Popice, Campionatul Naţional – Divizia B; locaţie: Arena de Popice din Tălmaciu.

11:00: Unirea Slobozia – Măgura Cisnădie, Liga Naţională la Handbal Feminin, etapa a XIII-a; locaţie: sala Sporturilor Slobozia.

11:00: Unirea Tărlungeni – Gaz Metan Mediaş, Fotbal, Liga a II-a; locaţie: stadion Tărlungeni.

12:00: FC Avrig – ASA Sibiu, Fotbal, Cupa României – faza judeţeană; locaţie: stadionul din Avrig, intrare liberă.

14:00: AS Sion – FC Hermannstadt, Fotbal, Cupa României – faza judeţeană; locaţie: stadionul Voinţa din Sibiu, intrare liberă.

14:00: Corsav Veştem – FC Tălmaciu, Fotbal, Cupa României – faza judeţeană; locaţie: stadionul din Veştem, intrare liberă.

15:30: Campionatul Naţional de Powerlifting – împins din culcat, copii şi cadeţi U14; locaţie: Promenada Mall, Sibiu, intrare liberă

18:00: BC Gaz Metan Mediaş – CSU Sibiu, Liga Naţională de Baschet Masculin, etapa a IX-a; locaţie: sala Sporturilor din Mediaş, intrare generală: 10 lei.

Duminică, 22 noiembrie

11:00: Acadeamia Minaur Baia Mare – HC Sibiu, Handbal Maculin – Divizia A, etapa a X-a; locaţie: sala Lascăr Pană din Baia Mare

11:00: Spicul Şeica Mare – Continental Sibiu, Fotbal, Cupa României – faza judeţeană; locaţie: stadionul din Şeica Mare, intrare liberă.

11:00: Gloria Loamneş – Unirea Miercurea Sibiului, Fotbal, Cupa României – faza judeţeană; locaţie: stadionul din Loamneş, intrare liberă.

13:00: Silvatex Orlat – Voinţa Sibiu, Fotbal, Cupa României – faza judeţeană; locaţie: stadionul din Orlat, intrare liberă.

14:00: Liga a V-a, seria Mediaş, etapa a XIII-a; se joacă meciurile: Copşa Mică – Speranţa Pro Richiş, FC Mediaş – Voinţa Hoghilag, Valea Viilor, FC Curciu, Stăruinţa Lasela – AS Moşna, Speranţa Biertan – Recolta Boian, Romii Buzd – Dacia Aţel, Viitorul Târnava – Recolta Alma.

15:30: Campionatul Naţional de Powerlifting – împins din culcat, tineret, seniori şi masters; locaţie: Promenada Mall, Sibiu, intrare liberă

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.