CSU Sibiu a pierdut în această seară meciul III al întâlnirilor cu Dinamo. La capătul unui meci foarte slab, băieții lui Fleșeriu au cedat cu 64-56.

Practic sibienii au marcat într-un meci întreg cât marcau de obicei în două sferturi. Echipa sibiană s-a întrecut în ratări din toate pozițiile și mai ales la ”libere”.

”Galben-albaștrii” au început extrem de relaxați meciul și au pierdut categoric primul sfert cu 21-9. 19-19 a fost scorul sfertului 2 și la pauză Dinamo intra în avantaj de 12 puncte, 40-28.

Sibiul conduce cu 2-1 la general și va juca meciul 4 tot la București în sala Dinamo. În cazul în care Dinamo va câștiga din nou meciul decisiv se va juca la Sibiu.

Doar Falker și Hardy au marcat peste 10 puncte

Falker a fost cel mai bun marcator al sibienilor cu 15 puncte urmat de Hardy cu 14. Cooper 9, Philmore 7, Ewing 5, Dragoste 4, Tohătan 2 au fost ceilalți marcatori si ”vulturilor”. De la Dinamo, Kemp a fost MVP-ul meciului cu 31 de puncte.