Bucureștiul a găzduit între 1 și 2 aprilie Campionatul Național de Atletism, eveniment de la care sportivii CSȘ Șoimii Sibiu s-au întors cu 2 medalii. Andrei Lisenchi și Alice Belcin au adus aurul și bronzul la Sibiu.

Andrei Lisenchi a obținut locul 1 la săritura în înălțime (categoria copii 2) cu un rezultat de 1 m și 34 cm iar tot la aceeași disciplină Alice Belcin a obținut locul al treilea cu 1 m și 39 cm. Adrian Robescu (locul 5 la înălţime), Maria Hancaş (locul 9 la 50 metri garduri), Sergiu Bunoiu (locul 10 la 50 metri plat) sunt alţi sportivi care au concurat bine la individual. Adara Iliescu și-a stabilit un nou record personal la săritura în lungime, 3,81m iar la ștafetă, CSȘ Șoimii a obținut locul 6 la băieţi, la 4×100 (Cristian Hociotă, Sergiu Bunoiu, George Anti şi Andrei Lisenchi) şi locul 12 la fete (Miriam Pascu, Demora Grail, Alice Belcin şi Alexandra Draşovean).

„Sportivii au concurat extraordinar. Mulţi dintre ei au reuşit recorduri personale. Sunt bucuros că aceşti copii au obţinut aceste rezultate la mare luptă, concursul fiind unul foarte puternic şi de nivel înalt. Vreau să îi felicit pe toţi sportivi noştri pentru rezultatele deosebite obţinute şi vreau să le mulţumesc părinţilor pentru sprijin şi colaborare”, a declarat antrenorul sibian.