Echipa de rugby CSM Sibiu a obţinut duminică prima victorie în Divizia A în acest sezon, scor 22-5. Sibienii au dominat categoric întreaga partidă şi n-au avut emoţii pe final după o repriză secundă câştigată la zero.

În faţa a 100 de spectatori care au luat loc în tribuna arenei Bebe Boboc pe o vreme excelentă, CSM Sibiu a oferit un meci spectaculos. Sibienii au intrat la pauză în avantaj prin eseul transformat al lui Dragoş. Pentru clujeni a punctat Kisgal.

În partea secundă, pe teren a existat o singură echipă, CSM Sibiu, care a mai înscris 15 puncte fără să primească niciunul. Un eseu transformat, un superb drob şi un eseu netransformat, toate în contul aceluiaşi Dragoş, au asigurat sibienilor o victorie frumoasă în aplauzele tribunei.

CSM Sibiu – Mănăştur Cluj 22-5. Stadion: Bebe Boboc. Spectatori: 100. Timp: însorit. Arbitri: Teodor Buzatu, Cristian Stoica, A. Felfeghi.

CSM Sibiu: Curta, Procopi, Vasile, Avram, Ştefănel, Dragoş, Posa, Horaţiu, Albu, Lungu, Arcaş, Bunea, Dunzer, Răvar, Pricop. Rezerve: Lechintz, Montea, Paul, Bocai, Gustoi, Macrea, Răzor. Antrenor: Răzvan Borcan.

Mănăştur Cluj: Gonţa, Periant, Ivănuş, Marcu, Moldoan, Pop, Radu, Coussole, Soptirean, Kisgal, Coroian, Gog, Glas, Cerceş, Gaspar. Rezerve: Rotar, Etienne, Pacii, Uţă, Felix. Antrenor: Răzvan Roman.