ACS Volei CSM Sibiu a pierdut sâmbătă la Pitești în patru seturi în fața celor de la FC Argeș într-un meci din Divizia A2 la volei feminin. ”Alb-violetele” s-au impus cu 3-1 (25-17, 25-27, 25-20, 25-20) și și-au consolidat locul trei în fața sibiencelor care ocupă poziția a patra.

Sibiencele au cedat clar primul set, 17-25, dar au jucat mult mai bine în următoarele două, în care au început de fiecare dată excelent. 4-1 a avut Sibiul în startul setului 2 și 7-2 în setul 3 dar n-au reușit să-și adjudece decât unul (27-25). Argeșencele au avut un set trei perfect în care au egalat la 15 și s-au distanțat apoi la 22-16. 25-20 a fost scorul final al setului 3, identic cu cel al setului 4.

În runda următoare, ultima din acest an, CSM Sibiu va juca pe teren propriu, sâmbătă, în compania ocupantei penultimei poziții, CSM Sighetu Marmației.